O mnie

Witam Cię na moim blogu.

Ruda to ja czyli Agnieszka Jarosławska.

Postanowiłam zacząć przygodę z blogowaniem.

Mam nadzieję, że mi będzie dobrze się pisało, a Tobie czytało 🙂

Skąd Ruda Czyta? Z koloru włosów i miłości do czytania. Kolor rudy noszę od kilku lat, ale ksywę Ruda „noszę” dużo dłużej, więc i blog nie mógł nazywać się inaczej. Natomiast miłość do książek i czytania wyssałam z mlekiem matki. Więc jestem Rudą Czytającą od daaaawna 🙂

Do dziś pamiętam tą radość, kiedy Pani Bibliotekarka podczas mojej wizyty z Siostrą w Bibliotece zaproponowała mi, że założy mi własną kartę, żebym nie musiała już wypożyczać książek na kartę Siostry. Miałam wtedy 6 lat i byłam chyba najszczęśliwszym dzieckiem na świecie!

Czytelniczo wychowały mnie biblioteki w miasteczku w którym mieszkałam.

Kiedy wyjechałam na studia i zaczęłam zarabiać to zaczęłam kolekcjonować swoje książki. Moja kolekcja liczy dziś aż lub tylko 500 sztuk i stale się powiększa. Moi znajomi wiedzą, że najlepszym prezentem dla mnie jest właśnie książka 🙂

Co czytam ? Naprawdę różne książki. Obyczajowe książki polskich ale i zagranicznych autorek i autorów. Trochę kryminałów – tych strasznych ale i tych komediowych. Lubię sięgnąć po książki historyczne i wojenne. Nie ograniczam się do jednego gatunku.

O czym będę pisać ? O tym co czytam 🙂 Będę opisywałam moje spostrzeżenia na temat przeczytanych książek. Czytam od wielu lat i literatura jest moją miłością więc mam też już swój gust i intuicję przy wybieraniu nowych książek. Stąd też przeważnie jestem zadowolona z wyboru książek oraz ich treści i bardzo dawno nie zdarzyło mi się odłożyć książki nie kończąc jej. Mam więc nadzieję, że moje teksty będą i Was zachęcać do czytania książek, które mi się spodobały, porwały mnie lub zachwyciły.