2018

„Kobieta w oknie” A. J. Finn

Lubię przeczytać „polecajki” na okładkach książek. Jest to często argument, który pomaga przy wyborze lektury. Kiedy wzięłam do ręki „Kobietę w oknie” i zobaczyłam polecajkę Stephena Kinga, którą ujął w jednym słowie, wiedziałam, ze zapowiada się dobra lektura. Stephen King napisał – Nieodkładalna. I tak właśnie było!

Główną bohaterką książki jest Anna Fox. Kobieta straciła wszystko co miała – rodzinę, zdrowie oraz pracę. Całe dnie spędza w domu, nie ruszając się z niego na krok. Czas spędza w internecie, oglądając stare, czarno-białe filmy lub stojąc przy oknie. Szpieguje sąsiadów. Podgląda ich. Śledzi ich życie. Robi im zdjęcia. Przez to, że straciła własne życie, zagłębia się w życie innych, obcych jej ludzi.

Pewnego dnia tuż obok wprowadza się rodzina Russellów. To małżeństwo z jednym dzieckiem, czyli taka rodzina, jaką jeszcze niedawna Anna miała sama. Może właśnie dlatego całą uwagę zaczęła poświęcać właśnie im.

Jednak niewinne podglądanie doprowadza do tego, że pewnej nocy widzi coś czego nie powinna zauważyć. Od tej pory jej świat zmienia się jeszcze bardziej. Fakty mówią jedno, ludzie wokół drugie, a Anna jest przekonana, że widziała coś całkiem innego. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie ma podstaw aby jej wierzyć, bo kto będzie wierzył kobiecie, która od roku nie wychodzi z domu, a wino spożywa w ilościach hurtowych?

Do tej pory akcja książki wprowadzała nas w świat Anny, powoli i nieśpiesznie, pozwalając poznać nam jej codzienność, rytuały dnia. Ale od teraz wydarzenia nabierają tempa.

Odkąd Anna zobaczyła coś, czego widzieć nie powinna, książka, jak obiecał King jest nieodkładalna.

Finn napisał naprawdę dobry thriller, bardzo intrygujący i bardzo wciągający. Ja czytając książkę nie dałam rady się od niej oderwać, cały czas chciałam wiedzieć co będzie dalej, co wydarzy się na następnej stronie.

Zwroty akcji i wychodzące na jaw sekrety bohaterów tworzą klimat tej książki. Szokujące fakty wychodzą na światło dziennie, manipulacje się piętrzą i już nie wiadomo co jest prawdą, co fałszem. Sama bohaterka w pewnym momencie już nie wie, czy może wierzyć sama sobie. Zaczyna wątpić w siebie i wierzyć w to, że wszystko co zobaczyła było tylko złudzeniem, wyobrażeniem. Bo skoro wszyscy jej to powtarzają to może rzeczywiście tak jest …

Jeśli chcecie poznać tajemnice tej powieści to koniecznie po nią sięgnijcie.

Dowiecie się jakie sekrety skrywa Anna.

Co tak naprawdę wydarzyło się w jej życiu, że wygląda ono teraz tak a nie inaczej?

Jakie mroczne fakty z życia sąsiadów wyjdą na jaw?

Czy młody, wystraszony chłopak z sąsiedztwa jest tym na kogo się kreuje?

Prawa do tej książki sprzedano do ponad 40 krajów na całym świecie i wcale mnie to nie dziwi.

To naprawdę porywająca historia i jeśli lubicie thrillery to musicie poznać losy Anny Fox i historię jaką napisało dla niej życie.

Za książkę dziękuję Księgarni Tania Książka 

www.taniaksiazka.pl

17 komentarze o recenzji “„Kobieta w oknie” A. J. Finn”

  1. Bardzo zachęcająca recenzja. Książka rzucila mi się w oczy kilka razy i się nad nią zastanawiałem i po Twojej recenzji jestem pewien źe warto po nią sięgnąć.

  2. Kurcze co ona tam zobaczyła????? Na prawdę mnie to teraz nurtuje i będzie nurtowało póki nie przeczytam. Wiesz co? Dzięki za takie znęcanie się nad matką Polką, której każdy dzień za krótki ?

  3. Lubię jak w książkach dzieje się coś, ale nie wiadomo co, a tu dzieje się coś ciekawego, więc muszę to przeczytać 🙂

  4. Jak zwykle Twoja recenzja tak wzbudza ciekawość, że mam ochotę krzyknąć: już chcę czytać. Takie książki to moje „klimaty”.

    1. Czy się wyróżnia? Ciężko powiedzieć. Wiadomo, że tematy takich książek się powielają, ale każdy autor ma na nie inny pomysł i wydaje mi się, ze ta książka jest bardzo dobrze napisana i warto po nią sięgnąć.

  5. Do książki robiłam dwa podejścia, ostatecznie nie żałuję, że koniec końców ją przeczytałam, choć jakoś szczególnie nie wstrząsnęła moim czytelniczym światem ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.